KS 1905 Krzanowice - strona nieoficjalna

pon.

Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2013/2014

• autor: lukdan93, 2013-12-20 22:35

Ekipa Krzanowic uplasowała się na półmetku sezonu 2013/2014 na miejscu tuż za podium A klasy. Gracze Grzegorza Wojtasa zgromadzili na swym koncie dwadzieścia dziewięć punktów. Oczka te udało się zdobyć w trzynastu meczach. Pozostałe trzy spotkania padły łupem przeciwników. Sympatycy tejże ekipy z całą pewnością oczekują podobnej gry swych ulubieńców także wiosną. O tym, jakie plany mają w Krzanowicach kibice mogą dowiedzieć się z krótkiej rozmowy, jaką przeprowadziliśmy z kapitanem wyżej wspomnianej drużyny - Maciejem Kozickim.

W dalszej częśći wywiad oraz podsumowanie

NaszRacibórz.pl (NR): Prosimy o krótkie podsumowanie zakończonej rundy. Czy Wasza postawa w owej rundzie nie była zaskoczeniem dla Was samych?

Maciej Kozicki (MK): Runda jesienna była dość dziwna dla nas - zawodników, z jednej strony cieszyć może fakt, że od 14 września nie przegraliśmy meczu, to jest 9 kolejnych spotkań. Z drugiej jednak strony ostatnie 5 kolejek to same remisy, w większości tych meczów byliśmy stroną dominującą, a wyszło jak wyszło. Nasz zarząd jest zadowolony z wyniku jakim jest te 29 punktów, dodatkowo mamy 2-gą najlepszą defensywę w lidze, nad poprawieniem tego aspektu gry najbardziej nam zależało, mając w pamięci nasze rezultaty z ostatnich lat.

NR: Jak przebiegać będą przygotowania do rundy rewanżowej? Czy szykujecie jakieś niespodzianki transferowe?

MK: Tradycyjnie już nasza drużyna będzie przygotowywać się do sezonu na własnych obiektach, planujemy jak co roku tygodniowy obóz przygotowawczy w Krzanowicach, nie widzimy bowiem sensu w dalekich wyjazdach skoro na miejscu mamy wszystko to po co inne drużyny muszą gdzieś jeździć - mamy salę gimnastyczną, siłownię, saunę, orlik, tereny do biegania, a i nocować mamy gdzie, bo przecież na terenie naszego obiektu jest pensjonat z pełnym zapleczem. Trener i zarząd zawsze stają na wysokości zadania, tak więc my, zawodnicy nie musimy się o nic martwić. Nie planujemy również żadnych większych ruchów kadrowych, od dłuższego czasu stawiamy bowiem na miejscową młodzież, która jest bardzo utalentowana, w jednym z meczów średnia wieku naszej pierwszej jedenastki wyniosła 20 lat, więc po co zmieniać naszą politykę transferową, skoro obecna przynosi tak dobre efekty? A będą jeszcze lepsze jak młodzież bardziej się "ogra". Pierwszą drużynę coraz częściej zasilają zawodnicy juniorów, których jestem opiekunem, bo to oni przecież są przyszłością naszego klubu, a wpajane im na meczach i treningach wartości i schematy są spójne z koncepcją pierwszej drużyny.

NR: Obecnie plasujecie się na czwartym miejscu. Pierwsze dwa wydają się poza zasięgiem. W związku z tym czy planujecie atak na najniższy stopień podium? Jeśli tak, to jak chcecie to osiągnąć?

MK: Po pierwsze to nikt nie jest poza naszym zasięgiem, co udowodniliśmy chociażby w meczu z liderem kiedy to wygraliśmy 2:0. W czterech meczach z drużynami z miejsc 1-5 zdobyliśmy 10 punktów, remisując tylko z Borucinem, pozostałe spotkania rozstrzygnęliśmy na swoją korzyść. Dlatego też, nie przekreślałbym jeszcze naszych szans, musimy tylko popracować nad koncentracją w meczach z drużynami z dołu tabeli, tu wychodzi jeszcze brak doświadczenia, ale wszystko przyjdzie z czasem i będzie lepiej. W każdym meczu gramy o 3 punkty, i takim podejściem chcemy osiągnąć nasz cel, czy jest nim awans? O tym teraz nie myślimy, wiemy w jakim jesteśmy miejscu naszego projektu, dlatego też na chwilę obecną gra ma nam sprawiać dużo przyjemności, a doświadczenie jakie podczas tej gry zdobędziemy, będzie dla nas bezcenne i owocne w kolejnym sezonie.

NR: Dziękujemy za rozmowę.

Bilans bramek: 35:18

Średnia bramek strzelonych na jedno spotkanie: 2,19 bramki
Średnia bramek straconych na jedno spotkanie: 1,12 bramki

Wygrane: 8. spotkań